טיול חנוכיות

סיור חנוכיות בעיר העתיקה בירושלים

 

האווירה הקסומה והפסטורלית ששוררת בשכונת נחלאות מתעצמת בימי החנוכה,
כמידי שנה נוהגים תושבי השכונות החרדיות בירושלים להדליק נרות חנוכה בפתחי הבתים – אור החנוכיות המאיר את סמטאות השכונות מכל עבר, יוצר אווירה קסומה ומיוחדת.

נצא למסע בזמן שלתקופות שונות בתקומתו של עם ישראל נשלב סיפורים פיקנטיים על חג החנוכה, מנהגיו ומאכליו .
ירושלים המכונה גם "אורו של עולם" היוותה את המוקד למרד הגדול ולהתרחשותו של נס פח השמן שהאיר את בית המקדש במשך שמונה ימים. בתצפית מרהיבה על רחבת הכותל נכיר את "החנוכייה הירושלמית"  ונדבר על מנהגי החג בירושלים.

נסייר באווירת בוא החורף בין החצרות והסמטאות של העיר העתיקה נצפה באורות המנצנצים של החנוכיות השונות המאירות באור גדול את הדרך ואת הנפש. 

נחווה את רוח התקופה  ונספר על  הקשר הנוצרי לחג החנוכה, ועל סיפורים ושירים אופטימיים של לוחמי גבורה, ניצחון החלשים על חזקים והאור עליהם גדלנו כולנו. *נקנח בסופגניות חמות ומתוקות…
סיור החנוכיות מתקיים בעיר העתיקה ועובר בין סמטאות הרובע היהודי ורחבת הכותל.

סיור חנוכיות בשכונת – אוהל משה בירושלים

סיור חנוכיות בשכונת נחלאות בירושלים הוא הדרך הירושלמית ביותר לחוות את אווירת החג בעיר.
כאן בשכונה הזו נולדה סבתי שתחייה עד 120, את שנות ילדותה עשתה כאן במשחקים בבוסתן הספרדי תחת עץ התות, הרבה סיפורים וחוויות מספרת לנו הסבתא ופניה קורנות בכל פעם שנזכרת בשכונה, בחברותיה דוברות הלדינו, באימה שהעירה אותה בכל יום בשעה 4:00 לפנות בוקר כדי ללמוד את מלאכת התפירה, באביה אמן הנחושת שלימד אומנות בבית הספר בצלאל, בריחות התנור השכונתי שהאיצו את תפילות ערב שבת…
נסייר בין בתי השכונה והחצרות, נראה את בורות המים שהתמלאו בימי החורף ושימשו את אנשי השכונה במשך כל הקיץ, שלל תמונות של משפחות שחיו בשכונה מפאר את הרחובות וביניהן משפחת נבון המוכרת שבנם יצחק, נשיא מדינת ישראל החמישי, כתב את המחזה המוכר בוסתן ספרדי מחווייתיו בשכונה.

נסיים את הביקור באזור הבוסתן הספרדי ובעקבות סימון ומואיז הקטן ונקנח בסופגניות חמות ומתוקות.

רוצה פרטים ומידע נוסף


אני מאשר/ת קבלת מידע שיווקי