סיורי חוויה

סיורי חוויה מהנים ומגבשים את כל העובדים. הטיולים באל טבע מרתקים וחווייתיים ומבוצעים על ידי צוות המדריכים המיומן והמקצועי שלנו.

ניתן לשלב את טיולי חוויה עם פעילויות גיבוש, אטרקציות, סדנאות, ארוחות בטבע או במסעדות מובילות.

ניתן להתאים את כל סיורי חוויה לאופי הקבוצה, עונות השנה, מסגרת תקציב ומטרות היום.

יום גיבוש לחברות המשלב בתוכו טיול מעניין, אטרקציות בטבע וארוחה טובה הוא המתכון ליום גיבוש מושלם.

דוגמאות למסלולי טיול

ירושלים

בירושלים מגוון רחב של מסלולים מרתקים, מפתיעים ומרגשים, סיורי חוויה בירושלים הינם מסע מרתק לאורך תולדותיו של העם היהודי . העיר שהפכה לבירת היהודים לפני 3000 שנים והפכה עם השנים מקום מקודש ל-3 הדתות המרכזיות, שימרה אתרים היסטוריים אליהם הצטרפו אתרים מודרניים שהופכים את העיר ירושלים ליעד אטרקטיבי ומיוחד למטיילים מהעולם כולו.

להלן מספר הצעות לטיולי חוויה בירושלים

"שרשרת של דורות העם היהודי"

סיור ברובע היהודי בירושליםהמדגיש את הדורות של העם היהודי מימי דוד המלך ועד ימינו. גילגוליו השונים של העם היהודי נחשפים דרך 3000 שנות קיומהשל העיר ירושלים,נטייל בין סימטאות הרובע היהודי הצרות ונספר על הדורות שחיו כאן מתקופת שלמה המלך ועד היום, נבקר בחומה הרחבה שנבנתה ע"י המלך חיזקיהו, בשרידי מקוואות מהתקופה החשמונאית, הרחוב הראשי מהתקופה הרומית-הקרדו, בתי כנסת עתיקים מהמאות ה-16,ובשכונות היהודיות שנבנו ברובע במאה ה-19, נספר על נפילתו של הרובע היהודי במלחמת העצמאות , נעלה לתצפית הגגות ונספר על איחוד העיר במלחמת העצמאות, מכאן נגיע לרחבת הכותל המערבי, סיור חוויתי ומרגש!

הר הזיתים - עיר דוד

נתחיל את סיורנו בתצפית מרהיבה מהר הזיתים אל עבר שכונותיה המזרחיות של ירושלים ואל העיר העתיקה, מכאן נרד למרגלות הר הזיתים, נלך בין כנסיות המקודשות לנוצרים, ע"פ המסורת הנוצרית, כאן התפלל ישו את תפילותיו האחרונות לפני הסגרתו לידי הרומאים וכאן נקברה אימו מרים.מהר הזיתים נגיע לנחל קידרון, כאן נפגוש קברים שע"פ המסורת היהודית הם קבריהם של אבשלום בנו של דוד המלך, קבר זכריה וקברי משפחת הכהנים-בני חזיר, על המסורת ועל אמיתותה נספר בסיור. מכאן נגיע אל עיר דוד- מכאן הכל התחיל, סיור מרתק במקום שנכבש ע"י דוד המלך והפך את ירושלים לעיר בירתו ולבירת היהודים מאז ועד עולם.

ירושלים וקדושתה לנצרות

סיור בעקבות מסע הייסורים של ישו בתוך העיר העתיקה, האתרים הסיפורים והמסורת, נלך לאורכה של דרך הייסורים- הוייא דלה רוזה, שיא הטיול הוא כנסיית הקבר שעל פי המסורת הנוצרית שם נקבר ישו לאחר צליבתו, לאחר הביקור בכנסייה נבקר בכנסיות נוספות באזור שער ציון.

היציאה מהחומות

נתחיל את הסיור בשכונת משכנות שאננים, השכונה היהודית הראשונה שנבנתה מחוץ לחומות העיר העתיקה במימונו של משה מונטיפיורי, נספר על היוזמה, על הקשיים ועל חלוצים ראשונים במאה ה-19, נמשיך לשכונת נחלת שבעה דרך שכונת ממילא, שכונת המוגרבים ובריכת ממילא, נסייר בשכונה שהפכה למדרחוב יפיפייה וציורי, נמשיך אל שכונת נחלאות, שכונות המשמרות את הווי החיים במאה ה-19. נסיים בשוק מחנה יהודה המיוחד.

חולמים ורומנטיקנים ברחוב הנביאים

סיור מרתק לאורך תוואי התנועה המרכזי של ירושלים במאה ה-19,הוא רחוב יפו רחוב שלאורכו קמו בתי מסחר,חנויות, שכונות, בתי מלון ובתים מפוארים,בסמוך לרחוב יפו התוסס התפתח רחוב שונה לחלוטין, רחוב הנביאים, הרחוב כונה ע"י הירושלמים רחוב הקונסוליות ע"ש הקונסוליות הזרות הרבות שנבנו בו, ברחוב ובסמוך לו נבנו גם בתי חולים, כנסיות, בית יתומים, ועוד מבני ציבור. שני הרחובות הללו וסביבתם יצרו אזור של "בתים מספרים" נשוטט בין הבתים ונספר את סיפורם ואת הסיפורים האנושיים של אנשי השכונה.

מעיר חצויה לעיר מאוחדת

מסלול מרתק ומרגש בעקבות מלחמת העצמאות ומלחמת ששת הימים.נתחיל את סיורנו בטיילת ארמון הנציב, נצפה על העיר, נספר את סיפור נפילת הרובע היהודי במלחמת העצמאות,נסייר לאורך קו הגבול העירוני שחצה שכונות ורחובות, נספר על דרך היווצרותו, וסיפורים אנושיים על החיים משני עברי הגבול. נמשיך לגבעת התחמושת נספר שם את סיפור הקרב הקשה שהיווה את פריצת הדרך לכיבוש ירושלים העתיקה ואיחוד העיר מאז ועד עולם.במקום נצפה בחיזיון אור קולי מרתק ( עלות 15 ש'ח לאדם) נמשיך לבית העלמין הצבאי בהר הרצל בו ניתן לסייר לאורך כל מלחמות ישראל ומלחמות עולם בהם נפלו יהודים סיום מרגש ליום מרתק מלא בסיפורי גבורה וסיפורים קטנים על אנשים גדולים.

עין כרם - אווירה של כפר בחו"ל בהרי ירושלים

הנופים של שכונת עין כרם הם מן היפים והרומנטיים בירושלים, נסייר בין כנסיות ומגדלי פעמונים, דרכים עתיקות, בתי אבן שהזמן רק השביח את מראם, הסמטאות הצרות ומסביב לכל זה הרי ירושלים צבועים בירוק.לשכונה ישנה היסטוריה מפוארת, כאן ע"פ המסורת הנוצרית פגשה מרים אימו של ישו את בת דודתה אימו של יוחנן המטביל, על הפגישה ותוצאותיה, על הכפר ותושביו נספר בסיור.

יפו העתיקה ונווה צדק

סיור מופלא בעיר בת כ-4000 שנים שבעקבות המלחמות הרבות שפקדו אותה, כמעט ונשכח סיפורה.נתחיל את הסיור ביפו העתיקה, נספר על עברה המפואר, על הפוקדים אותה בתקופות השונות מימי רעמסס הפרעוני, דרך תקופת המקרא,הרומאים, פטרוס הקדוש, צלבנים, ממלוכים… ועד לתקופת אבו נבוט במאה ה-19,נצא מחומות העיר העתיקה אל עבר השכונה היהודית הראשונה שנבנתה ע"י אנשי חזון-נווה צדק, נספר את סיפור הקמת השכונה, סיפורים על בתים, סיפורים אנושיים על האנשים שהקימו את השכונה וסיפורים רומנטיים מלאים חן והומור.

מנזרים בשפלת יהודה

סיור יפיפייה בין מנזרים עתיקים שנבנו בהרי ירושלים ובשפלת יהודה, נבקר בכנסיית אמאוס שבאבו גוש, כנסייה שהוקמה לפני כ-1000 שנים!
נספר על המסורת הנוצרית של המקום, נבקר בכנסיית "אמנו של ארון הברית",מנזר אבן ג'מאל ונסיים בסיור ביקב בוטיק תחת מנזר דיר רפאת.

סיפורי המקרא בשפלת יהודה

טיול מרתק בעקבות סיפורי התנ"ך באזור שפלת יהודה.נסייר ביער צרעה ונספר על שמשון הגבור- האם באמת היה גיבור או רודף נקמה?
נמשיך אל תל עזקה ונספר את סיפור דוד וגולית, סיפור גבורה של נער צעיר שהפך ביום אחד מנער למלך, נקנח בסיפורים מאוחרים יותר מתקופת בר כוכבא ומערות המסתור שבהן התחבאו המורדים.

בעקבות מלחמת תש"ח

נתחיל את הטיול בתצפית אל שער הגיא, נספר על המצור על ירושלים, על פעולות התגמול של הפלמ"ח ועל כיבוש הדרך אל ירושלים, משם נמשיך לדרך בורמה ששימשה להעברת משלוחים לירושלים.

טיולי טבע ופריחה

טיולים יפיפיים בין נופים, פריחות, מעיינות והרבה הרבה טבע, מבחר רחב של מסלולים באזור הרי ירושלים, שפלת יהודה והכרמל.

טיולים לאור ירח

טיול רומנטי לאור ירח מלא, בסיור נספר סיורי אהבה ורומנטיקה, נתחקה אחר המושג "אהבה" ונכיר את יכולות אהבה שלנו דרך הכוכבים…

טיול זריחה

טיול קסום המתבצע בשעות הבוקר המוקדמות במקומות שונים הצופים על השחר העולה במזרח…

רמת הגולן - "סיור בעקבות לוחמים"

סיור בעקבות הקרבות שנערכו ברמת הגולן במלחמת ששת הימים ומלחמת יום הכיפורים, נבקר בתל פאחר, עמק הבכא, הר בנטל ועוד,
בדרך נשלב ביקור בבית בד, יקב ובית אריזה של תפוחים מן הגולן.

עמק החולה וגליל עליון- "נופי העמק"

טיול מים לפינות חמד נסתרות בגליל העליון, בטיול נבקר גם באגמון החולה לתצפית על עופות מים באחד מאתרי הצפרות הנחשבים בעולם.

טיול אל המדבר

טיולי אתגר אל המדבר הפראי בנופי בראשית מהממים- נחל תמר, עין עבדת, המכתש הגדול ומכתש רמון.
חוויה שתגרום לנו לחזור לימי בראשית…

גליל תחתון- "מיעוטים בגליל"

סיור בעקבות מיעוטים בגליל התחתון וסיפורי המרד הגדול ברומאים שהתרחש בגליל, הסיור יתחיל בתצפית מדהימה על הרי הגליל, נסייר ביודפת העיר הקדומה שבה התרחש סיפור "מצדה של הגליל" מקום התאבדותם של המורדים היהודיים ברומאים, נמשיך לישוב דיר חנא המוסלמי אל הכפר עארבה הבדואי ולכפר בית ג'אן הדרוזי, נסיים בכפר פקיעין בו גרים דרוזים ומוסלמים ומשפחה יהודית אחת שנותרה במקום כדי לשמר ולתפעל את בית הכנסת העתיק במקום.

גליל מערבי-"נופי הגליל המערבי"

טיול מרתק אל נופי הגליל המערבי, נופי ההרים הנושקים לחוף הים יוצרים יחידת נוף מרשימה במיוחד, נבקר במערת קשת, אתר חומה ומגדל בחניתה, ראש הנקרה, מבצר יחיעם והעיר עכו.

חיפה והכרמל-" דתות ועמים בכרמל"

הר הכרמל ומפרץ חיפה משכו אליהם עמים קדומים מראשית האדם הקדמון דרך יורדי הים הפיניקים לפני כ5000 שנים ועד למסעות הצלבנים והכובש נפוליאון, הר הכרמל נזכר גם לא אחת בסיפורי המקרא כמקום פועלו של אליהו הנביא מול נביאי השקר, המקום הותיר לנו סיפורים רבים ומקומות המקודשים לשלושת הדתות, נסייר בין אתרים אלה ובין סיפורי המקום.

רמות מנשה-"טבע ומורשת ישראל"

את הסיור נתחיל באזור הנחלים והמעיינות של רמות מנשה ונחל השופט-הטבע במיטבו-סיור רגלי קליל לאורכו של נחל השופט, נמשיך לג'וערה, במקום מוזיאון המספר את סיפורי מחנה ההגנה בתקופת המנדט הבריטי, מכאן נמשיך לבית שערים-בית קברות יהודי בין כאלפיים שנים בו נקברו אנשי הסנהדרין ועשירי העדה.

עמק יזרעאל- "בעקבות סיפורי התנ"ך בעמק יזרעאל"

סיור מרתק בין סיפורי התנ"ך שהתרחשו במקום, נספר על אחאב וכרם נבות, על מלחמתו האחרונה של שאול המלך, על דבורה וסיסרא וגדעון והמדיינים, נסייר בתל יזרעאל, עין יזרעאל, נחל חרוד ועוד

זכרון יעקב-"סיפורי מושבות"

סיור בעקבות חזונם של אנשי העליה הראשונה באזור זכרון יעקב והסביבה, נספר את סיפורם של המתיישבים על התלאות שפקדו אותם, הישועה שהיגעה מהברון והקמתה של מחתרת יהודית בזכרון יעקב-מחתרת קטנה ומיתוסים גדולים.

קיסריה-"בעקבות אמות המים לקיסריה"

סיור מרתק ומרשים בעקבות אמות המים שהובילו מים לעיר המפוארת קיסריה, נתחיל את הסיור בפארק אלונה, נלך בתוך אמת המים שהתגלתה לפני שנים אחדות, נמשיך אל סכר נחל אלכסנדר שהוקם ע"י הרומאים כדי לווסת את המים שזרמו באמות, נבקר בשרידי האמה בבית חנניה שעליה נשארה כתובת הליגיון העשירי הרומי שהקים אותה ובמקום המפגש של שלושת האמות בכניסה לעיר הרומית, נסיים את הביקור בעיר העתיקה קיסריה.

נחל הבשור-"חקלאות היי-טייק"

איזור נחל הבשור הפך לשטח החקלאי של ארץ ישראל, במקום שהיה לפני מספר שנים מדבר ושממה גדלים פרדסים, ירקות וחיטה וכל זאת בשיטות חקלאיות מודרניות, נסייר בין הגידולים השונים נשמע על שיטות הגידול וכל זאת בין נוף בראשית ונחל הבשור.

מצדה- "מיתוס מצדה"

טיול מרתק בעקבות מיתוס מצדה, מיהם המורדים, ממה התפרנסו וכיצד חיו במדבר, האם סיפור התאבדותם באמת התרחש?, טיול מרתק בעקבות הסיפו, על התהיות וכיצד נולד המיתוס…

סיורים מיוחדים ליום האשה- בעקבות נשים בכרמל, "אשת חיל מי ימצא"- בעקבות נשים בירושלים, אהבה בירושלים, טיולי שווקים במחנה יהודה ולווינסקי, בעקבות שירי אהוד מנור בבנימינה, סיורי יקבים ועוד ועוד

רוצה פרטים ומידע נוסף


אני מאשר/ת קבלת מידע שיווקי